Kymco Trip

Kymco Trip

KYMCO największy tajwański producent skuterów i quadów razem z chińskim klubem Motorfans, realizuje obecnie projekt wyprawy na dwóch maxi skuterach z Chiny do Europy i z powrotem. Jest to z pewnością pierwszy tak długi test skuterów dużych pojemności. Dla uczestników podróż ta ze względu na porę roku jest sporym wyzwaniem ale i wspaniałą przygodą. Panowie Tang Shenxing i Wang Nan jadą skuterach KYMCO AK550 i Xciting 400. Nowy model KYMCO  AK 550 to skuter klasy premium porównywany z najwyższymi modelami najbardziej uznanych marek. Sponsorując wyprawę, KYMCO chce  podkreślić wielki tego roczny sukces modelu oraz zademonstrować trwałość swoich pojazdów podczas tak długiego testu

Podróżnicy na dwóch nowych maxi skuterach wyruszyli z miasta Changzhou położonym we wschodniej części Chin 5 października. Trasa wyprawy, o łącznej długości 40 000 km, przebiega przez następujące miasta Schanghai, Czyta, Irkuck, Nowosybirsk, Omsk , Jekaterynburg ,Kazań , Moskwa ,Ryga , Wilno, Warszawa ,Praga , Wiedeń, Mediolan, Paryż, Berlin, będzie trwała przez 58 dni. W drodze do Europy, przejeżdżając przez dalekowschodnią Rosję uczestnicy się spotkali się z pierwszymi oznakami rosyjskiej zimy a w Polsce z ulewami i silnym wiatrem . Warunki pogodowe nie zniechęciły motocyklistów, którzy na niedzielę, 29 października, złożyli wizytę w firmie Motor-Land w Warszawie  - importera marki KYMCO.

Dalszy plan to dojechać do Mediolanu na targi EICMA 07 Listopada i przez Paryż i Berlin powrócić do Chin.

Wszyscy podziwiamy zapał, odwagę i determinacje uczestników wyprawy, gratulujemy im pomysłu i życzymy szczęśliwego powrotu do Chin.

Media o Kymco